<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-MLKRTW" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Všeobecné

Ktoré prehliadače môžem používať pre prácu s aplikáciou iKROS?

iKROS je optimalizovaný a testovaný pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer 11 a Edge. Najlepšie je mať vždy aktuálnu verziu týchto prehliadačov.

 

Dá sa iKROS prepojiť s programom Omega alebo ALFA plus?

Prepojenie s ALFA plus a OMEGOU umožňuje služba iKONEKT - prepojenie účtovníctva s iKROSom. Bližšie info o službe na www.kros.sk/iKONEKT.

 

Vlastnosti

QR kód - čo je QR kód, ako funguje a ako si v iKROSe vypnem alebo zapnem jeho tlač?
  1. QR kód je dvojrozmerný čiarový kód v tvare štvorca, v ktorom je zakódovaná textová informácia. QR kód PAY by square je špeciálny QR kód, ktorý obsahuje údaje vyžadované pre platobný príkaz. Na jeho prečítanie potrebuješ mobilnú aplikáciu tvojej banky, ktorá vie QR kód prečítať a vytvoriť z neho prevodný príkaz. Zmyslom QR kódu na faktúrach je, aby zjednodušil a urýchlil platbu.

    V súčasnosti vie QR kód PAY by square prečítať mobilná aplikácia Slovenskej sporiteľne, ČSOB, UniCredit, Prima banky a Tatra banky.

  2. Aby sa QR kód správne tlačil je potrebné zapnúť si ho cez menu Moja firma (Nastavenia) – Údaje na faktúre. Voľba sa volá „Tlačiť QR kód PAY by square“.

  3. V nastaveniach alebo na faktúre musíš mať správne vyplnený IBAN a SWIFT.

  4. Na formulári dokladu si v časti „Bankový účet“, alebo v časti „IBAN“ vyber zo zoznamu ten účet, ktorý chceš uvádzať na dokladoch a prijímať naň platby.

 

Prečo sa nezobrazuje adresa dodávateľa, teda moja, aj keď som ju vyplnil?

Adresa sa nezobrazuje iba na formulári pridávania faktúry. Vytlačí sa, bude aj v PDFku, ktoré pošleš e-mailom alebo si ho uložíš. Na formulári faktúry sa tvoja adresa nezobrazuje preto, aby ťa zbytočne nezaťažovala, keďže sú to údaje, ktoré poznáš.

 

Ako si pridať logo alebo pečiatku a podpis tak, aby boli v čo najlepšej kvalite?

Urob si obrázky tak, aby nepresahovali naše rozmery. Aby si to zvládol, musíš byť trošku technický zbehlý. Rozmer loga je 105x105 px. Pri pečiatke je to 275x110 px. (šírka x výška). Odporúčame formáty: .png, .jpg, .gif. 

 

Cena

Má aplikácia iKROS nejaké obmedzenia a je naozaj zadarmo?

Všetkým našim používateľom iKROSu verejne garantujeme, že fakturácia BUDE NAVŽDY ZADARMO. Bez akejkoľvek odplaty sa vám zaväzujeme bezplatne poskytovať evidenciu faktúr, zálohových faktúr a partnerov, až kým nepríde koniec internetu. ヅ

 

Bezpečnosť

Sú moje údaje v bezpečí?

Tvoje prístupové údaje sú bezpečne zašifrované. Tvoje dáta sú uložené na zabezpečenom serveri podobne ako internetové bankovníctvo, takže sa k ním nikto nepovolaný nedostane. Všetko denne automaticky zálohujeme. O svoje dáta sa tak nemusíš obávať.